Kamu5 | Güncel Haberler

Kraliçe Elizabeth’in muhafızı uyuşturucudan tutuklandı

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in muhafazalarından biri, uyuşturucu unsur bulundurmaktan tutuklandı.     DOKUZ ÇANTA UYUŞTURUCU Buckingham …

Kraliçe Elizabeth’in muhafızı uyuşturucudan tutuklandı
34 görüntülenme
01 Ağustos 2020 - 9:00

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in muhafazalarından biri, uyuşturucu unsur bulundurmaktan tutuklandı.

 

 

DOKUZ ÇANTA UYUŞTURUCU

Buckingham Sarayı’nın kamu vazifelileri tarafından kullanılan Wellington Barracks isimli kısmında konaklayan muhafızın odasında ve arabasında toplam dokuz çanta dolusu uyuşturucu husus bulundurduğu tespit edildi.

 

 

MERASIM VAZIFELERINDEN ÇIKARILDI

Coldstream Muhafızları ortasında yer alan asker, Kraliyet Askeri Polisi tarafından tutuklanmasının akabinde soruşturma sonuçlanana kadar merasim misyonlarından çıkarıldı.

The Sun gazetesinin haberine nazaran, askeri polis, muhafızların kullandığı tuvaletlerde uyuşturucu husus bulunmasının akabinde soruşturma başlattı. 

Askeri polis yetkilisi, “Coldstream Muhafızları’ndan bir askerin uyuşturucu kabahatinden ötürü tutuklandığını doğrulayabiliriz. Öteki yorum yapmak uygun olmayacaktır” açıklamasını yaptı.

İngiliz Ordusu’nun bir kesimi olan Coldstream Muhafızları alayı 1650’de kuruldu. Muhafız alayı, daha çok kraliyet seremonilerinde yer almalarıyla tanınıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.