Kamu5 | Güncel Haberler

Trump şaşırttı: Önlemleri gevşettik ama daha fazla insan ölebilir

Ulusal Hemşireler Günü hasebiyle Oval Ofis’te Kovid-19 salgınıyla savaş için çalışan hemşireler ile bir araya gelen Trump, burada gazetecilere …

Trump şaşırttı: Önlemleri gevşettik ama daha fazla insan ölebilir
67 görüntülenme
07 Mayıs 2020 - 6:00

Ulusal Hemşireler Günü hasebiyle Oval Ofis’te Kovid-19 salgınıyla savaş için çalışan hemşireler ile bir araya gelen Trump, burada gazetecilere açıklama yaptı. 

Trump, Kovid-19’un günün birinde külliyen yok olacağına inandığını kaydederek, “Ülkemiz tarihindeki en makûs saldırıyı yaşıyoruz. Bu, Pearl Harbor saldırısından daha berbat. 11 Eylül 2001’de New York’taki Yerküre Ticaret Merkezine yapılan ataktan da istenilmeyen. Bu türlü bir hücum hiç olmamalıydı.” sözünü kullandı.

Beyaz Saray Kovid-19 ile Savaş Vazife Gücü’nü dağıtma fikrinden neden geri döndüğünün sorulması üzerine Trump, “Bu ekibi yakın vakitte dağıtabileceğimizi düşünüyordum. Lakin vazife gücünün bu kadar tanınan olduğunu bilmiyordum. Ekibe birtakım eklemeler yapacağız.” dedi. 

TRUMP’A NAZARAN, TEDBIRLERIN GEVŞETİLMESİYLE DAHA ZIYADE KİŞİNİN ÖLMESİ İHTİMALLER DAHİLİNDE

Devlette virüs tedbirlerinin yavaş yavaş gevşetilmeye başlandığına işaret eden Trump, “Bence mektepler da açılmalı. Gelgelelim mahsusen de sıhhat dertleri varsa, 60 yaş üzerindeki muallimler konusunda dikkatli olmalıyız.” diye konuştu. 

Trump’a, memleketteki tedbirlerin gevşetilmesi durumunda devletteki Kovid-19 kaynaklı günlük ölümlerin 3 bine çıkacağına yönelik projeksiyonlar anımsatılarak, halkın bunu kabul edip etmediği soruldu. 

Trump ise bu soruyu, “İnsanlar savaşmak zorunda. Devletimizi yıllarca meskene kapatamayız. Daha çokça kişinin ölmeyeceğini umuyorum fakat doğal ki ölmeleri de ihtimal dahilinde.” biçiminde yanıtladı.

KAYNAK: AA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.