Kamu5 | Güncel Haberler

AÖL 2. dönem sınav sonuçları açıklandı mı? MEB Bakanlığı AÖL 3. dönem sınav açıklaması!

AÖL imtihan sonuçları için adayların heyecanlı bekleyiş süreci devam ediyor. Pandemi sebebiyle 25-26 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen imtihanın …

AÖL 2. dönem sınav sonuçları açıklandı mı? MEB Bakanlığı AÖL 3. dönem sınav açıklaması!
47 görüntülenme
01 Ağustos 2020 - 16:00

AÖL imtihan sonuçları için adayların heyecanlı bekleyiş süreci devam ediyor. Pandemi sebebiyle 25-26 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen imtihanın akabinde sonuçların duyuru edileceği tarih adaylar tarafından araştırılıyor. Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından Açık Öğretim Lisesi 2. devir imtihanlarının soru ve yanıtlarının yakın vakitte öğrencilerin erişimine açılması bekleniyor. MEB Açık Lise çalışma takviminde sonuçların açıklanacağı tarih yayımlandı. Pekala 2020 Açık Lise imtihan sonuçları ne vakit açıklanacak? İşte Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) Açık Öğretim Lisesi (AÖL) Mesleksel Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) imtihan sonuçlarının açıklanacağı tarih…

 

AÖL IMTIHAN SONUÇLARI NE VAKIT AÇIKLANACAK?

Ulusal Eğitim Bakanlığı, Açık Öğretim Lisesi çalışma takvimine nazaran AÖL 2. periyot imtihan sonuçları 17 Ağustos 2020 tarihinde açıklanacak.

 

 

MEB BAKANLIĞI AÖL 3. PERIYOT IMTIHANLARI AÇIKLAMASI!

Ulusal Eğitim Bakanlığı AÖL 3. devir imtihanlarıyla ilgili yaptığı açıklamada açık öğretime kayıtlı ve 7 Eylül 2020 tarihi prestijiyle 18 yaşından gün almış, 3’üncü devir imtihanlarına katılma kuralını taşıyan adayların 3. devir imtihanlarının yapılmış olduğu kabul edileceğini açıkladı. İşte yapılan o açıkalama;

Açık öğretim okullarında tahsil gören örgün eğitim çağı dışına çıkmış öğrencilerin salgın periyodunda yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi, yeni eğitim öğretim yılı kayıtları ve yüz yüze eğitim uygulamalarının vaktinde başlatılabilmesi için açık öğretim okullarının 3. devir imtihanları yapılmış kabul edilerek öğrencilerin 3. devir kayıt yenilemeleri otomatik olarak yapılarak bir devirde alabilecekleri toplam ders sayısı kadar ders atanacak ve otomatik olarak atanan bu derslerden öğrenciler başarılı sayılacaktır.

AÖL IMTIHAN SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

Ulusal Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi sayfası üzerinden adaylar T.C kimlik numarası ve şifreleriyle sisteme giriş yaparak AÖL 2 .dönem imtihan sonuçlarını sorgulayabilirler.

AÖL 2. DEVIR IMTIHAN SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL 2020-2021 KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

2020-2021 AÖL 1. Periyot Birinci Kayıt ve Kayıt Yenileme Süreçleri 24 Ağustos-9 Ekim 2020 tarihleri ortasında yapılacak.

2020-2021 AÖL 1. Periyot Imtihanı Giriş Dokümanları 2 Aralık 2020 tarihinde yayınlanacak.

2020-2021 AÖL 1. Devir Sonu Imtihanı 5 Aralık 2020 tarihinde yapılacak olup sonuç açıklanma tarihi daha sonra açıklanacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.