Kamu5 | Güncel Haberler

KYK 2019 burs başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK 2019 burs başvuruları ne zaman başlayacak?
79 görüntülenme
06 Ekim 2019 - 19:15

Türkiye’de üniversite öğretiminde olan bir çok öğrencinin merakla beklediği kyk burs başvuruları ile ilgili bilinmezlik her geçen gün tüm hızıyla devam ediyor. Peki KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği kyk burs başvuruları ile ilgili henüz resmi bir açıklama geldi mi? Gelecek mi? İşte haberin tüm merak edilenleri ve daha fazlası haberimizin detaylarında yer alıyor..

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü kredi ve burs başvurusu için anbean geri sayım sürüyor. Üniversitelerin açılıp ilk derslere görülmesi ile gözler KYK kredi ve yurt başvurusu işlemlerine yöneldi.

KYK 2019 burs başvuruları ne zaman başlayacak?

Burs başvuruları ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü geçtiğimiz sene burs başvurularını Ekim ayı içerisinde almış ve Kasım ayına doğru resmi açıklamayı yapmıştı. Öğrenciler içinde burs başvuruları ile ilgili müjdeli haber kısa süre içerisinde KYK tarafından açıklanacak.

Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak.

Bu doğrultuda, kredi ve burs başvurusu işlemlerinin önümüzdeki hafta içerisinde yapılması bekleniyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.