Kamu5 | Güncel Haberler

LGS ertelendi mi? 2020 Liseye Geçiş Sınavı ne zaman yapılacak?

Koronavirüs sebebiyle Liseye Geçiş Sınavının ne zaman yapılacağı yoğun olarak araştırılıyor. Koronavirüs vakalarının artış hızının düşmesiyle …

LGS ertelendi mi? 2020 Liseye Geçiş Sınavı ne zaman yapılacak?
69 görüntülenme
05 Mayıs 2020 - 3:00

Koronavirüs sebebiyle Liseye Geçiş Sınavının ne zaman yapılacağı yoğun olarak araştırılıyor. Koronavirüs vakalarının artış hızının düşmesiyle birlikte Türkiye’de kademeli olarak normalleştirme çalışmaları başlayacak. Normalleştirme çalışmaları bugün yapılacak kabine toplantısında görüşülecek ve alınan kararlar açıklanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısında yakın zamanda yapılacak sınavlarla ilgili açıklama yapılması bekleniyor. Peki LGS sınavı ne zaman yapılacak? LGS sınavı ertelenecek mi? İşte Liseye Geçiş Sınavında yapılan son ıaçıklamalar….

 

LGS SINAVI ERTELENECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada  Liseye Geçiş Sınavının 20 Haziran’da yapılacağını açıkladı.

LGS SINAVI NASIL DÜZENLENECEK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı canlı yayında Liseye Geçiş Sınavı hakkında detayları açıkladı. Selçuk yaptığı açıklamada LGS sınavının öğrencilerin okuduğu okullarda yapılacağını söyledi. Sınavda oturma düzeni Bilim Kurulu Tavsiyesiyle belirlenecek. LGS sınavında toplam 400 bin öğretmen görev alacak. Okullarda dezenfekten uygulaması yapılacak, öğrencilere eldiven ve maske dağıtılacak. 

LGS NE ZAMAN DÜZENLENECEK?

 

2020 MEB sınav takvimine göre LGS sınavı 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un son yaptığı açıklamaya göre sınav tarihinin değişip değişmediği ile ilgili açıklama bugün ( Pazartesi) Kabine toplantısının ardından yapılacak.

MAYIS AYI LGS DESTEK PAKETİ YAYINLANDI!

LGS merkezi sınavına girecek öğrencilerin çalışmalarını desteklemek amacıyla yayımlanan örnek soru kitapçığı Mayıs ayı bölümü yayınlandı. 1000 sorudan oluşan  Mayıs ayı çalışma soruları destek paketi de öğrencilerin erişimine açıldı.  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yayınlanan soru paketi hakkında sınavlara hazırlanan öğrencilerin içinde bulundukları durumundan etkilenmemeleri için ihtiyaç duydukları destekleri öğrencilerle buluşturduklarını söyledi.

MAYIS AYI LGS SORU PAKETİNİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EBA TV’DE HAFTA SONU LGS ÖZEL YAYINI 

LGS sınavına hazırlanan 8. sınıf öğrencileri için MEB EBA TV’de hafta sonu özel yayını oluşturdu. MEB Bakanı Selçuk LGS sınavına hazırlanan öğrenciler için” Öğrencilerimiz, yüzlerce soru çözümüne ve anlatımına kumandanın tek tuşuna basarak ulaşabilirler.”dedi.Hafta sonu yayınlanan LGS özel yayınlarını izlemek isteyenler için ders programı ve yayın linki;

LGS HAFTA SONU EBA TV YAYINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.