Kamu5 | Güncel Haberler

LGS Sınavıyla alakalı örnek soruları paylaştılar

Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili olarak örnek soruları paylaşmayı sürdürüyor.

LGS Sınavıyla alakalı örnek soruları paylaştılar
29 görüntülenme
22 Ocak 2019 - 17:28

Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili olarak örnek soruları paylaşmayı sürdürüyor. Merkezi sınavlara girecek olan öğrencilere son birkaç aydan beri sorular paylaşan bakanlık, ocak ayıyla ilgili örnek soruları da resmi bir şekilde erişime açmış bir durumda.

Milli Eğitim Bakanlığının tarafından (MEB), 2018 ila 2019 eğitim ve öğretim senesinin sonunda ortaöğretim kurumlarına öğrenci yerleştirebilmek maksadıyla yapılacak olan merkezi sınava yönelik 4. örnek soru kitapçığı resmi bir şekilde paylaşıldı.

Yeni paylaşılmış olan örnek soru kitapçığı içerisinde, sayısal testlerde 20 tane, sözel testlerde 25 tane olmak üzre toplamda 45 tane soruya yer verilmiş oldu. Örnek soru kitapçığı için erişmek isteyenler MEB Ölçme, Değerlendirme ile Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ait web sayfasından ulaşabilirler.

Bakanlıkta görevli olan, örnek soru kitapçığı ile ilgili uygulamaya her ay devam edilecek olduğunu ifade etti.
Bakanlık tarafından bu sınav ile beraber öğrenci alımı yapılacak ortaöğretim kurumlarına yönelik 1 Haziran tarihi içerisinde gerçekleştirilecek merkezi sınava yönelik örnek soru kitapçıklarının birincisi 24 Ekim tarihinde, 2.si 22 Kasım tarihinde, 3. ise 25 Aralık tarihi içerisinde paylaşılmıştı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çeşme escort