Kamu5 | Güncel Haberler

Öğretmenler Üst Düzeydeki Kabiliyetlerin Peşine Düştü

Matematik ile fen bilimleri alanının öğretmenleri, ‘’Üst Düzey Kabiliyetlere Yönelik Soru Yazma’’ eğitimi esnasında buluşacak

Öğretmenler Üst Düzeydeki Kabiliyetlerin Peşine Düştü
5 görüntülenme
05 Aralık 2018 - 4:21

Matematik ile fen bilimleri alanının öğretmenleri, ‘’Üst Düzey Kabiliyetlere Yönelik Soru Yazma’’ eğitimi esnasında buluşacak. Sarıyer Akademi ve de MATBEG işbirliği ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 2023 vizyonu kapsamında gerçekleştirilmiş olan programa, Sarıyer Belediyesi ev sahipliğini yapıyor olacak. Öğretmenlere ise, üst düzeyde beceri geliştirmekte olan sorular üretebilmenin yanı sıra yazabilme yetkinliği kazandırılıp, öğretmek ve de üretmek maksatlı 2 günlük atölye çalışması gerçekleştirilecek.

Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi (BKSM) ile birlikte Yaşar Kemal Kültür Merkezi içerisinde gerçekleşecek olan programa 51 tane ilden gelen 200 tane fen bilgisi, 200 tane matematik öğretmeninin yanında 250 tane misafir ve protokolle beraber toplam 650 kişi katılım gerçekleştirilecek. Boğaziçi ile birlikte Ege ve de Bahçeşehir üniversiteleri içerisinden 5 tane akademisyenin yer alacak olduğu bu program BKSM içerisinde Sarıyer Belediye Başkanı görevinde bulunan Şükrü Genç’in açılış konuşması ile başlamış olacak. Eğitim esnasında workshoplar ile birlikte geri bildirim toplantıları ve de sunumlar gerçekleştirilecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.