Kamu5 | Güncel Haberler

Özel Öğrenciler İle Bir Aradaydı

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü görevinde bulunan Ali Tosun, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nden dolayı Alime Paşa Özel Eğitim Uygulaması Okulu öğrencileriyle bir aradaydı.

Özel Öğrenciler İle Bir Aradaydı
9 görüntülenme
04 Aralık 2018 - 9:19

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü görevinde bulunan Ali Tosun, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nden dolayı Alime Paşa Özel Eğitim Uygulaması Okulu öğrencileriyle bir aradaydı.

Yalova’nın Alime Paşa Özel Eğitim Uygulaması Okulu tarafından hazırlanmış olan etkinliklere katılmış olan Müdür Tosun; ”Engelleri sevgi ile ortadan kaldırmaktayız. Özel durumdaki öğrencilerimizin hayat standartlarını yükseltebilmek amacıyla her türden faaliyetin içerisinde olduk olmayı da sürdüreceğiz. Bizler ise özel çocuklarımızın herhangi bir Aralıkta ayında değil sürekli olarak yanındayız, onların sosyal ile kültürel gelişimlerinin yanı sıra mesleki gelişimleri içinde desek vermeyi sürdürmek toplumda her tarafıyla yer alabilmelerine destek olacağız. Hak temelli yaklaşım ile sağlamış olduğumuz eğitim hizmetlerimiz sayesinde, özel durumdaki öğrencilerimizin ve de ailelerinin sosyal yaşama tam katılımlarını amaçlamaktayız. Yalova ilinde, özel eğitim okullarımız içerisinde, temel eğitim ile ortaöğretim kurumlarımız içerisinde oluşturulmuş olan özel eğitim sınıflarımız ile, rehberlik araştırma merkezlerimiz içerisinde, rehabilitasyon merkezlerimiz içerisinde, engelli durumdaki öğrencilerimize yönelik eğitim desteklerini sürekli olarak, titizlikle devam ettirmekteyiz. Milli Eğitim camiası şeklinde ise onlarla el ele, gönül gönüle ve çocuklarımızı hayallerine kanatlandırabilmenin çabasındayız” ifadelerine yer verdi.

Ziyaret ise öğrenciler ile birlikte veliler ve de özel eğitim öğretmenleriyle hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile bitti. Tosun, hemen sonrasında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nden dolayı Yalova Ortopedikler Spor Kulübü ve de Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol takımının arasında gerçekleştirilen dostluk müsabakasını eğitim camiasıyla beraber izledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çeşme escort