Kamu5 | Güncel Haberler

Şanlıurfa İlinde Yer Alan Okula Yardım Eli İstanbul’dan Uzandı

İstanbul ilinde yer alan bir okul, Şanlıurfa ilinde yer alan bir köy okuluna yardım elini uzatmış oldu.

Şanlıurfa İlinde Yer Alan Okula Yardım Eli İstanbul’dan Uzandı
20 görüntülenme
10 Ocak 2019 - 5:44

İstanbul ilinde yer alan bir okul, Şanlıurfa ilinde yer alan bir köy okuluna yardım elini uzatmış oldu. Köy içerisinde yaşamını sürdüren bir tane 7. sınıf öğrencisinin çağrısı üstüne harekete geçilip, köy okuluna eğitim materyalleri, kitap ve spor malzemeleri yollandı.

Şanlıurfa ilinin Bozova İlçesinde yer alan Ürünlü Köyü içerisinde yaşamını sürdüren Meryem adlı 7. sınıf öğrencisi, okulda ihtiyaç duymakta oldukları kaynak kitap ile birlikte kırtasiye ve de spor malzemeleri amacıyla İstanbul ilinde yer alan bir okul ile iletişime geçti. İSTEK Kaşgarlı Mahmut Okulları’na taleplerini iletmiş olan Meryem’e, yanıt ise öğrenci arkadaşlarından gelmiş oldu. Şanlıurfa ilinde yer alan bu okulu kardeş okul seçmiş olan İSTEK Kaşgarlı Mahmut Okulları özel bir yardım kampanyasını başlattı. Bütün derslerin yer aldığı soru bankası ile birlikte haritalar, deneme setleri, kitaplar, 2 tane projeksiyon cihazı, kırtasiye malzemeleri, spor malzemeleri ve akıl oyunları seti çok kısa bir zaman içerisinde toplandı.

Yardımlar Şanlıurfa iline ulaştığı zaman fazlasıyla şaşırmış olan öğrencilerle birlikte öğretmenler; ”İhtiyaçlarımızın bu derece detaylı bir şekilde düşünülmüş olması ve kısa zamanda ulaştırılması bizleri fazlasıyla mutlu etti. Köy şartları içerisinde ulaşamadığımız pek çok kırtasiye malzemesine de artık sahip bir durumdayız” ifadelerine yer verdi.

Kampüs Müdürü görevinde bulunan Gülseren Bektaş; ”Meryem’in yazmış olduğu mektupla birlikte cesaretinden fazlasıyla etkilendim ve öğrencilerimiz ile beraber bu kampanyayı başlatmak için karar verdim. Projenin başlangıcından sonuna kadar malzemelerin toplanarak paketlenmesi ve yollanması süreçleri de dahil olmak üzere, aktif bir biçimde görev almış öğrencilerimizle de gurur duymaktayım” ifadeleri ile konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.