Kamu5 | Güncel Haberler

3266 TL’yi iade etmedi 277 bin TL ceza yedi

Bakanlık açtığı soruşturmada, sözkonusu şirket hakkında bir çok şikayet bulunduğu, cep telefonu başta olmak üzere çok sayıda eserin sipariş …

3266 TL’yi iade etmedi 277 bin TL ceza yedi
58 görüntülenme
31 Temmuz 2020 - 15:40

Bakanlık açtığı soruşturmada, sözkonusu şirket hakkında bir çok şikayet bulunduğu, cep telefonu başta olmak üzere çok sayıda eserin sipariş verilip parasının ödenmesine karşın teslim edilmediği, sipariş iptalinde de bedelin iade edilmediği tespitini yaptı. Valilik aracılığıyla firmaya 277 bin 788 TL idari para cezası uygulandı. Şirketin karara karşı açtığı tüm davalar ise reddedildi.

Milliyet’in ulaştığı dokümanlara nazaran, kimi vatandaşlar TBMM’ye başvurarak, birtakım internet siteleri üzerinden aldığı 3 bin 266 TL’lik eserin siparişini iptal ettiğini lakin para iadesinin gerçekleşmediğini, mağduriyetinin giderilmesini talep etti. TBMM, konuyu�Ticaret Bakanlığı’na ileterek sorunun çözülmesini istedi.

Ticaret Bakanlığı’ndan kısa mühlet evvel TBMM’ye ulaşan yazıda ise Aralık 2019’dan itibaren sözkonusu internet sitesinin sahibi şirket hakkında vatandaşlardan bakanlığa da ağır şikayet geldiği söz edildi. Yazıda, şöyle denildi:

“Şirkete ilişkin internet sitesi üzerinden yapılan aralıklı mukavelelere ait olarak firma hakkında Bakanlığımıza ağır müracaat yapıldığı görülmüştür. Müracaatların ise site üzerinden başta cep telefonu olmak üzere çeşitli sayıda eser satışı yapılarak tüketicilerden bedellerin tahsil edilmesine rağmen sipariş konusu eserlerin tüketicilere tesliminin sağlanmaması, sipariş konusu eserlerin teslimatı yapılmadan cayma hakkının kullanıldığı durumlarda tüketicilere bedel iadelerinin yapılmaması ve yaşanan mağduriyetlere ait olarak tüketicilerin firmaya ulaşamaması konularında ağırlaştığı tespit edilmiştir.”

KAYNAK: MİLLİYET
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.