Kamu5 | Güncel Haberler

THY Büyümesini Sürdürüyor

Türk Hava Yolları’nın 2018 senesi içerisinde yolcu sayısında %9,5 oranında bir büyüme elde edip, yolcularının doluluk oranının %82 oranına kadar ulaşmış olduğu bildirildi.

THY Büyümesini Sürdürüyor
82 görüntülenme
30 Ocak 2019 - 23:47

Türk Hava Yolları’nın 2018 senesi içerisinde yolcu sayısında %9,5 oranında bir büyüme elde edip, yolcularının doluluk oranının %82 oranına kadar ulaşmış olduğu bildirildi.

Türk Hava Yolları’na ait olan (THY) Twitter hesabı üzerinden yayımlanmakta olan videoda filoya 12 tane yeni uçak daha katılmış olduğu ve uçuş sayısının 332 taneye yükselmiş olduğu ifade edildi.

Uçuş ağı içerisinde 6 tane hat daha ilave edildiği, yolcu sayısında %9,5 oranında bir büyüme elde edilmiş olduğu, 72,5 milyon tane yolcunun uçuş yapmış olduğunu ve yolcuların doluluk oranlarında %82 seviyelerine ulaşmış olduğu bilgisine yer verilmekte olan video içerisinde; ”866 milyon 663.000 kilometrelik bir yol yaptık. Minik olan yolcularımıza uçmayı çok fazla sevdirdik. 2 milyon taneden çok oyuncak hediye ettik. Uçak içindeki eğlence sistemimiz planet ile eğlenceyi göklere taşıdık. 35 milyon saat süre boyunca 693 tane yeni film izletmiş olduk. Gökyüzünde bile olsa bağlantıyı hiç bir şekilde koparmadık. 600.000 taneye yakın yolcumuzu wifi sayesinde sevdiklerine bağladık.” şeklindeki ifadelere yer aldı.

Çağrı merkeziyle ilgili hizmetinin ilave edilen 4 tane yeni dil ile beraber 14 dile çıkartılmış olduğuna da yer verilen video içerisinde, ”Turkish Cargo sayesinde dünyanın yükünü taşımış olduk. 1,4 milyon tane kargoyla birlikte postayı sahiplerine ulaştırmış olduk. Eğitim akademimiz ile birlikte dünya havacılığına büyük bir katkı sağladık. Başarılara uçmuş olduk. Bayrağımızı gururlu bir şekilde 306 tane şehre ve 124 tane ülkeye taşımış olduk. Dünya üzerindeki en fazla ülkesine uçmuş olan hava yolu olmayı başararak 2019 senesinde daha yükseğe uçabilmek dileğiyle.” ifadelerine yer verildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.