Kamu5 | Güncel Haberler

Ankara’da Mahalle Ayağa Kalktı

Ankara ili içerisinde eğlence mekanından çıkmış olan şahsıların arasında çıktığı açıklanan silahlı kavga esnasında 3 kişi yaralandı.

Ankara’da Mahalle Ayağa Kalktı
1 görüntülenme
24 Aralık 2018 - 13:48

Ankara ili içerisinde eğlence mekanından çıkmış olan şahsıların arasında çıktığı açıklanan silahlı kavga esnasında 3 kişi yaralandı.

Alınmış olan bilgilere bakılırsa, Çankaya ilçesine bağlı bulunan Maltepe Mahallesi içerisinde gece yarısında yaşanmış olan bu olayda, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üstünde yer alan bir eğlence mekanından çıktığı açıklanan şahıslar arasında halen belirlenemeyen bir sebepten dolayı tartışma çıktı. Aniden alevlenmiş olan tartışma saniyeler içerisinde kavgaya döndü. Bulvar üstünde yumruk yumruğa birbirlerine girmiş olan şahıslar, mahalleyi de ayağa kaldırmış oldu. Olay esnasında taraflardan birinin silahına sarılması ile beraber arka arkaya silah sesleri duyuldu. Yaşanmış olan bu olayda bir kişi silah ile vurulurken, 2 kişi ise darp sonucunda yaralandı.

İhbarlar üstüne olayın yaşandığı yere çok fazla sayıda polis ile birlikte bekçi ve de 112 Acil Servis ekipleri yönlendirildi Güvenlik güçleri, yaşanmış olan arbedeyi kısa zamanda sonlandırırken, sağlık ekipleri ise yaralı şahısların ilk müdahalesini olayın gerçekleştiği yerde gerçekleştirdi. Olay esnasında yaralanmış olan E. G. (38) ile birlikte öteki 2 kişi, daha sonrasında ise ambulanslar ile Ankara Numune Eğitim ve de Araştırma Hastanesine götürüldü.

Olay sırasında kız arkadaşıyla beraber bulvarda yürümekte olduğunu belirten Necati Şadi Kılıç açıklamasında; ”Kız arkadaşımı yurda bırakacaktım. Aniden 14 el silah sesi duymuş olduk. İlk silah sesini duymanın sonrasında ben kız arkadaşımın üstüne kapaklandım. Bir tane yaralı vardı burda, 5 – 10 dakika kadar bir zaman polisi bekledi. Adamın eli ve kolu kanlar içindeydi. Orda zaten kan izleri de halen duruyor” ifadeleri ile konuştu.

Daha sonrasında adrese sevk edilmiş olan olay yeri inceleme birimine bağlı bulunan polisler, bulvar üstüne saçılmış olan mermi kovanlarını inceleme altına aldı. Görgü şahitlerinin ifadelerine başvurmuş olan polis ekiplerinin olayla alakalı tahkikatı devam ediyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.