Kamu5 | Güncel Haberler

Donmaktan Kurtardılar

Kars ili içerisinde otomobili ile köyüne gitmekte olan bir şahıs yoğun kar yağışı ile beraber tipi sebebiyle otomobili kara saplandı.

Donmaktan Kurtardılar
0 görüntülenme
10 Ocak 2019 - 7:06

 

Kars ili içerisinde otomobili ile köyüne gitmekte olan bir şahıs yoğun kar yağışı ile beraber tipi sebebiyle otomobili kara saplandı. Yaklaşık olarak 2 saat boyunca mahsur kalmış olan vatandaş donmaktanda son anda kurtarılabildi.

Kars ili içerisinde tipiyle birlikte kar yağışı yaşamı olumsuz bir şekilde etkilemeyi sürdürmekte. Kars ilinden Melikköyü’ne seyir durumunda bulunan otomobil, Kars iline 15 kilometrelik uzak bir bölgede yer alan Melikköyü yolu üzerinde kara saplandı. Bir türlü otomobilini saplanmış olduğu yerden çıkartamayan şoför İl Özel İdaresinin ekiplerinden yardım talebinde bulundu.

İl Özel İdaresinin Merkez Karla Mücadele ekibi ise bu bölgeye hızlı bir şekilde rotatif gönderdi. Yaklaşık olarak 2 saat boyunca aracında mahsur kalmış olan şoför, son anda bu bölgeye rotatifle birlikte ekiplerin gelmesiyle donmaktan kurtarılmış oldu. Arabasından inmemiş olan ve adını söylemeyen şoför rotatifin yolu açması ile birlikte, Özel İdare ekiplerin yardımlarıyla kaldığı yerden kurtarılabildi. Şoför köye gitmekten vazgeçip yeniden Kars iline geri döndü.

Kars ili içerisinde etkili bir durumda bulunan kar ve tipiden 95 tane köy yolu ulaşıma kapalı bir durumda. İl Özel İdaresi’ne ait olan karla mücadele ekipleri ise gece geç saatlere kadar köy yollarını açabilmek amacıyla yoğun bir şekilde çaba sarf etmekte. Açılmış olan köy yolları kısa bir zamandan sonra tekrardan ulaşıma kapanmakta.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.