İstanbulun Gezilmemesi Gereken 3 Mekanı.Kamu5 | Güncel Haberler

2 Aralık 2020 - 05:53

İstanbulun Gezilmemesi Gereken 3 Mekanı.

Son Güncelleme :

12 Kasım 2020 - 14:48

93 kez okundu

Her blogger ve haber sitesinin yaptığı haberlerin bug ını bulmaya, en güncel ve en ilginç olayları konu almaya ant içmiş haber sitemizde bugün İstanbul’un Gezilmemesi tabiri caizse yanından bile geçilmemesi gereken yerlerini sizler için derledik.

1.Balat

Balat aslında tarihi güzellikleri, şirin mi şirin kafeleri, butik işyerleri, sıcak ve samimi insanların olduğu renkli bir semttir. Bu semti 1. sıraya koymamızda ki ana sebep artık Balat’ın film setlerinden geçilmemesi Çakır gibi dizilere özenen gençlerin Youtube videoları çektiği, Muşlu Selahattin’in evine gider tabelalarının bulunduğu, çekimler nedeniyle araba ile girilmesinin neredeyse imkansız olduğu yer haline geldi. Balat’ın bu teması semte gelenleri de etkisi altına alıyor. Gezmek için gelen salon beyefendileri “hadi çatapata gidek la” nidalarıyla setten.. pardon semtten ayrılıyor.

2.Aksaray

İsmini tüm Türkiye’ye yeşilçamın unutlmaz filmi Çiçek Abbas’la tanıtan Aksaray eskiden sıradan bir semt iken yaşanan göçler sonrasında, tam bir kozmopolit yapıya sahip olmuştur. Küçük bir Afrika, Azıcık Avrupa ve fazlaca Ortadoğuluyu ağırlayan bu semtte girdiğiniz restoranlarda azıcık esmerseniz sizleri Arap müşteri sanıp fiyatlarda güzellik yapmaya bile çalışan yerler mevcut.

3. İstoç

İstoç Bağcılar’da bulunan içerisinde çeşitli işlerin yapıldığı, fakat akşamları ise tam bir keşmekeşin tekinsizliğin kol gezdiği yerlerdendir. Gündüz ise girdiğiniz yeri, geldiğiniz yeri unutabileceğiniz tam bir labirent. Pozitif tek bir yanı var burası bir çok ürünün en ucuza ve toptan satıldığı büyük bir pazar.