Kamu5 | Güncel Haberler

İşyerleri İle Evleri Su Bastı

Antalya ile Muğla illerindeki, gök gürültülü bir şekilde başlayan sağanak yağış, su baskınlarına sebep oldu.

İşyerleri İle Evleri Su Bastı
0 görüntülenme
02 Ocak 2019 - 6:19

Antalya ile Muğla illerindeki, gök gürültülü bir şekilde başlayan sağanak yağış, su baskınlarına sebep oldu.

Antalya ili içerisinde sabah saatlerinde başlamış olan yağmur, akşam saatlerinde ise yerini gök gürültülü bir sağanak yağmura bıraktı. Kuvvetli durumdaki yağıştan dolayı kent merkezi içerisinde caddelerle sokakları su kapladı. Bazı zamanlarda ise hasarlı trafik kazaları gerçekleşti.

Muğla ilinin Bodrum ilçesi içerisindeyse sağanağa hazırlıksız bir şekilde yakalanmış olan vatandaşlar zor anları yaşadı. Kıbrıs Şehitleri ile birlikte Neyzen Tevfik, Cevat Şakir ve Üçkuyular caddelerinin yanı sıra Dere Sokak’ta da su birikintileri oluştuğu görüldü. Dere Sokak içerisinde vatandaşlar, suyun akması amacıyla mazgallarda yer alan yaprak ve farklı atıkları da temizledi. Çamurlu durumdaki suların denize dökülmekte olduğu alanlarda, denizin rengi ise kahverengiye dönmüş oldu.

Marmaris ilçesi içerisinde Hisarönü ile birlikte Orhaniye, Selimiye, Turgut ve Bozburun mahallelerinin arasında yer alan yol, köprü yapımının devam ettiği nokta içerisinde suyun debisinin yükselmesinden ötürü trafiğe kapatıldı.

Değirmenyanı mevkisinde yer alan 3 tane iş yeri ve 1 tane evde, dere taşmasından ötürü su baskını gerçekleşti. Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı olan Marmaris İtfaiye Grup Amirliğinin ekipleri, baskın gerçekleşen ev ve iş yerlerinde yer alan suyun tahliyesi amacıyla bir çalışma başlattı.

Eviyle birlikte iş yerini su basmış olan Adem Üsküdar, gazetecilere gerçekleştirmiş olduğu açıklamada, derelerin tıkamasından ötürü su taşkını yaşamakta olduklarını ifade ederek, suyun evin içerisinden girip çıkmakta olduğunu belirtti. Elektronik bir mağazanın sahibi olan Mehmet Demir de su baskını sonucunda iş yerinde çok büyük hasar gerçekleşmiş olduğunu açıkladı

Derelerin ıslah edilmesinin gerekli olduğunu da ifade eden Demir; ”4 milyon lira tutarındaki malım zayi oldu. Dere taştığından dolayı su iş yerime girdi. Menfezler tamamen tıkalı. İş yerimin arka tarafında 2 metrelik su havuzu oluşmuş bir durumda.” ifadeleriyle konuştu.

Meteorolojinin 4. Bölge Müdürlüğüne bağlı yetkilileri, sağanakla birlikte gök gürültülü sağanağın etkisini devam ettireceğini de belirtip ani bir şekilde sel ve su baskınlarına karşı vatandaşlarla yetkililerin dikkatli ve daha tedbirli olmaları hususunda uyarı yaptı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.