Kamu5 | Güncel Haberler

KYK Kız Yurtları Ankara

Zor şartlar altında çalışan bir anne baba için evladını başka bir şehir içinde okumaya göndermek oldukça zor ve zahmetli bir uğraştır.

KYK Kız Yurtları Ankara
75 görüntülenme
28 Mayıs 2019 - 15:16

Zor şartlar altında çalışan bir anne baba için evladını başka bir şehir içinde okumaya göndermek oldukça zor ve zahmetli bir uğraştır. Oraya gidişicin yol parası kayıt için gerekli şeyler ve benzeri, okuyan öğrenciye her ay gönderilecek para ve kalacak yerin fiyatının ödemesinin yapılması. Hepsi ayrı birer masraf oluşturur. Şansı yaver giden öğrencilere kredi ve yurtlar kurumundan burs adı altında ya aylık olarak para bağlanır ya da konaklaması için bazen indirimli bazen de tamamen ücretsiz bir şekilde yurt çıkar. Burs hadi neyse de çıkan yurt öğrenci için şans mıdır değil midir orası pekte bilinmez. Kyk kız yurtları ankara bölgesinde uygun fiyatları ve sıkı güvenlik önlemleri sebebi ile durumu iyi olmayan aileler için vazgeçilmez bir tercihtir.

KYK Kız Yurtlarının Avantajları Nelerdir?

Kredi ve yurtlar kurumunun durumu olmayan öğrencilere sağlamış olduğu güzel bir olanaktır bu yurtlar. Bazen bedava bazen de uygun fiyatları ile öğrencileri ve ailelerini cezbeder çoğu zaman. Öğrenciler ise konaklamaya verecekleri paraların buradan arttırdıkları kısımlarıyla başka aktivitelere zaman ve para ayırabilirler. KYK Kız Yurtları Ankara birçok şehirde olduğu gibi Ankara da da tercih edilen yurtlar arasındadır.

KYK Kız Yurtlarının Dezavantajları Nelerdir?

Kredi ve yurtlar kurumuna ait yurtlarında hemen hemen her yurtta olduğu gibi kendi bünyesi tarafından kurulmuş bu yurdunda da bazı dezavantajlar mevcuttur. Kredi yurtlar kurumuna ait yurtların en bitmek bilmeyen ve yaka silkilen çileleri giriş çıkış saat sıkıntıları, bazı özel olmayan kredi ve yurtlar kurumunda fazla kalabalık odaları ve izin alma problemleridir. Her ne kadar bu yurtlarda kalan öğrencilerin güvenlikleri düşünülerek yapılsa da bu iş, bazı öğrencilerin canını da sıkar haddince. Kredi yurtlar kurumunun bir diğer can sıkıcı olayı ise yemeklerinin ucuz ama her öğünün hatta yemekteki her çeşidin paralı olmasıdır. Bu durum bazı öğrenciler tarafından kabul görünüp olum bir şekilde karşılansa da, bazı öğrenciler halen daha bu duruma karşı sessiz kalmayarak tepkilerini gösterirler. KYK Kız Yurtları Ankara bünyesinde yer edinen bu yurtlar bazı öğrenciler tarafından içlerinde barındırdıkları bu olumsuzluklar nedeniyle tercih edilmiyorlar çoğu zaman

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.