Kamu5 | Güncel Haberler

Sakarya İlindeki Operasyonlarda 3 Şahıs Tutuklandı

Sakarya ilinin Karasu ilçesi içerisinde uyuşturucuyla mücadele dahilinde polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında gözaltına alınmış bulunan 6 tane şüpheliden 3 tanesi tutuklanıp cezaevine yollandı..

Sakarya İlindeki Operasyonlarda 3 Şahıs Tutuklandı
0 görüntülenme
24 Aralık 2018 - 3:16

Sakarya ilinin Karasu ilçesi içerisinde uyuşturucuyla mücadele dahilinde polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında gözaltına alınmış bulunan 6 tane şüpheliden 3 tanesi tutuklanıp cezaevine yollandı..

Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından 22 Aralık Cumartesi gününde, uyuşturucu madde kullanımı yapan ve de uyuşturucu maddenin ticaretini gerçekleştiren şahıslara yönelik çeşitli operasyonlar yapıldı. Aziziye Mahallesi içerisinde bir adreste ikamet ettiği tespit edilen R. S.(22) ile birlikte M. G.(27), Özbekistan uyruğuna sahip D. T. (27) ve Gürcistan uyruğuna sahip S. Ö.(42) isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyonlar kapsamında şahısların ikametleri içerisinde gerçekleştirilen aramalar esnasında; 2 tane kapsül içinde eroin maddesi, 9 tane uyuşturucu hap, 2 poşet içinde çok fazla sayıda boş uyuşturucu madde kullanımı esnasında kullanılan aparatlarla birlikte hassas terazi, 6 tane kapsül içinde içime hazır bir durumda metamfetamin, D. T. adlı şahsa ait durumdaki ve daha öncesinde çalınan altın kolyesiyle beraber yüzüğü R. S. adlı şahsın üst araması esnasında ele geçirildi.

Gün içinde gerçekleştirilmiş olan operasyonların sonrasında ise; uyuşturucu maddenin ticaretiyle ilgili olacağı değerlendirilmekte olan N. A.’nın (35) Karasu Plaj Caddesi içerisinde faaliyet göstermekte bulunan bir iş yerinde bulunduğu tespit edilmiş, iş yeri içerisinde gerçekleştirilen aramada 1 tane çalıntı kaydı bulunan tabanca, 1 tane kurusıkıdan bozma bir tabanca, 1 tane ruhsatsız av tüfeğiyle birlikte uyuşturucu maddeleri kullanmak amacıyla gerekli çeşitli aparatlar ele geçirildi. N. A.’nın kullanmakta olduğu araçta gerçekleştirilen aramalarda da, 1 tane ruhsatsız durumda Baretta markasına sahip tabanca, 2 tane metamfetamin uyuşturucu maddelerin kapsülüyle beraber kullanmak amacıyla gerekli aparatlarda ele geçirilmiş oldu. N. A. ile irtibatlı durumda bulunabileceği değerlendirilmiş olan Ş. S. adlı şüphelinin Yalı Mahallesi içerisinde yer alan ikametinde gerçekleştirilen aramada da 15 gramlık bir hint keneviri maddesinin yakalanmış olduğu ifade edildi.

Operasyonlar kapsamında gözaltına alınmış olan ve emniyetteki işlemleri bitirilen 6 tane şüpheli adliyeye sevk edildi. Sevk edilmiş oldukları adli merciler tarafından, H. K. adlı şüpheliye adli kontrolle ilgili bir denetim verilirken, Özbekistan vatandaşlarından D.T. ile birlikte Gürcistan vatandaşlarından S. Ö. serbest bir durumda bırakıldı. Şahıslar arasında yer alan R. S. ile birlikte M. G. ve de N. A. ise tutuklanıp cezaevine yollandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.