Kamu5 | Güncel Haberler

Trafik Timleri Hiç Bir Şekilde Göz Açtırmadı

Bursa’nın İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı bulunan Osmangazi İlçe Jandarma Komutanlığı içerisinde görev yapmakta bulunan jandarma trafik timleri, kar ile örtülü yol üstünde drift yağmakta bulunan sürücülere de göz açtırmadı.

Trafik Timleri Hiç Bir Şekilde Göz Açtırmadı
0 görüntülenme
18 Ocak 2019 - 2:00

Bursa’nın İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı bulunan Osmangazi İlçe Jandarma Komutanlığı içerisinde görev yapmakta bulunan jandarma trafik timleri, kar ile örtülü yol üstünde drift yağmakta bulunan sürücülere de göz açtırmadı. 19 tane araç şoförüne toplamda 95.190 Türk Lirası tutarında bir ceza kesildi.

Uludağ Milli Parklar bölgesi içerisinde kış sezonunun açılması ile beraber trafik güvenliğini tehlikeye sokup vatandaşın canını hiçe saymış olan driftçilere jandarma ekipleri tarafından hızlı bir şekilde işlem yapıldı. 2918 sayısına sahip Karayolları Trafik Kanunu’nun 67/1 maddesi dahilinde drift yapmakta bulunan 19 tane araç sürücüsüne toplam 95.190 Türk Lirası tutarında cezai işlem gerçekleştirilirken, araçlarda trafik üzerinden men edildi.

Jandarma ekipleri, bundan sonraki süreç içerisinde de özellikle karlar üstünde drift yapmakta bulunan sürücülere karşı uygulamalarının süreceği bilgisini verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.