GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-09-2020 12:00   Güncelleme : 15-09-2020 12:00

28 ilde FETÖ operasyonu: 54 gözaltı

İzmir merkezli 28 vilayette FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonda 66 kuşkulu için gözaltı kararı çıkarılırken, şuana kadar ortalarında ...

28 ilde FETÖ operasyonu: 54 gözaltı

İzmir merkezli 28 vilayette FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonda 66 kuşkulu için gözaltı kararı çıkarılırken, şuana kadar ortalarında muvazzaf askerlerinde bulunduğu 54 kuşkulu gözaltına alındı. Operasyonlar kapsamında Foça İlçe Jandarma Kumandanı da gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün TSK içindeki örgüt mensuplarına ait soruşturma kapsamında 28 vilayette 1 yüzbaşı, 1 teğmen, 66 astsubay, 2’si uzman çavuş rütbesinde olmak üzere 48’i faal vazifede 66 kuşkulu hakkında gözaltı kararı verdi.
Verilen gözaltı kararının akabinde harekete geçen İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Müdürlüğü ve İzmir Vilayet Jandarma Komutanlığı takımları, şüphelilerin yakalanmasına yönelik operasyonun düğmesine bastı. Baskınlarda, şuana kadar 54 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına kararı verilen şüphelilerin, ankesörlü yahut büfe telefonlarından örgütün "mahrem imamları" olarak nitelendirilen terör örgütü yöneticileriyle görüştükleri öne sürüldü. Öte yandan operasyon kapsamında, Foça İlçe Jandarma Kumandanı Yüzbaşı Ç.E.’nin de gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına kararı verilen öteki şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ediyor.

KAYNAK: İHA