DÜNYA
Giriş Tarihi : 24-10-2020 22:50   Güncelleme : 24-10-2020 23:43

ABD'den Bakü'de Yaşayan Vatandaşlarına Uyarı!

ABD'nin Azerbaycan Büyükelçiliği, Bakü'de terör saldırısı olabileceği uyarısı yaptı.

ABD'den Bakü'de Yaşayan Vatandaşlarına Uyarı!

ABD'nin Azerbaycan Büyükelçiliği'nden yapılan son dakika açıklamada Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de terör saldırısı olabileceği açıklaması yapıldı. Kısa süre önce Türkiye'ye dönük terör saldırısı uyarısı olabileceği açıklamasında bulunan ABD'nin bugün yaptığı açıklama daha fazla korkuttu.

Bakü'de özellikle terör saldırısı olabileceğine ve adam kaçırma eylemlerinin görülebileceğine değinen ABD'nin Azerbaycan Büyükelçiliği, "ABD vatandaşları düşük profilleri görünmeye özen göstermeli. Bu durumunuzu koruyun. Yerel medyayı mutlaka takip edin. Terör saldırısı olabileceği istihbaratı doğrultusunda çevrenizde olan bitenleri iyi gözlemleyin ve tetikte kalın. Kalabalık olan ve çok yoğun yabancıların bulunduğu ortamlardan mutlaka uzak durun. Adam kaçırma eylemlerine karşı tetikte olun ve etrafı gözlemleyin" denildi.

Son dönemde bölgede terör saldırısı olabileceğine dair yapılan bu açıklamaların arasında özellikle de "Amerikan ve yabancı ülke vatandaşları dikkatli olsun" ifadesi yabancılara dönük terör saldırısı planlandığı şüphesini büyük oranda arttırdı.