DÜNYA
Giriş Tarihi : 22-10-2020 21:05   Güncelleme : 22-10-2020 21:05

ABD'den Son Dakika Seçimlere Müdahale Açıklaması

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, ABD seçimlerine müdahale etmek için çalışan ülkenin adını açıkladı.

ABD'den Son Dakika Seçimlere Müdahale Açıklaması

Washington yönetiminin son haftalarda ABD seçimlerine müdahale edilmesine karşın çok aktif çalışmalar yapıtğını açıklayan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, "ABD'de yapılacak 3 Kasım başkanlık seçimlerine müdahale etmek için çaba harcayan Rusya ve İran'ın dışında Çin ve adını açıklamadığımız birkaç ülke daha var" dedi.

Tüm dünyayı çok yakından ilgilendiren, birçok ülkenin merakla beklediği 3 Kasım'da düzenlenecek başkanlık seçimleri dünya ekonomisini ve sosyal yapısını büyük oranda etkileyebilecek güçte olacak. 

Seçimlere müdahale etmek istediği açıklanan 3 ülke dışında olan diğer ülkelerin hangileri olduğu bilinmezken, özellikle ABD yönetimi ile arası iyi olmayan ülkelerin seçimlere müdahale etmek istiyor olabileceği tahmin ediliyor.

Bir önceki seçimden itibaren çok daha sık gündeme getirilen ABD seçimlerine müdahale iddiasına karşı O'Brien tüm gerekli önlemlerin alındığını ve yüksek güvenlikli seçim için sosyal medya dahil tüm platformlarda ve mecralarda ABD'nin seçimlerin güvenliği için çalıştığının altını çizdi.