GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-09-2020 07:20   Güncelleme : 15-09-2020 07:20

Ali Babacan açıkladı: Şu an hastanede yoğun bakımda yatıyor

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Lideri Ali Babacan, Habertürk're Kübra Par'ın sunduğu "Açık ve Net" programına katıldı. YAŞADIKLARINI ...

Ali Babacan açıkladı: Şu an hastanede yoğun bakımda yatıyor

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Lideri Ali Babacan, Habertürk're Kübra Par'ın sunduğu "Açık ve Net" programına katıldı.

YAŞADIKLARINI ANLATTI

Ali Babacan, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanması nedeniyle sıhhat durumunun sorulması üzerine "Bugün benim üçüncü haftam Kovid-19'la. Birinci hafta, çok beşerde bulunan kimi bulgular vardı, şikayetlerim vardı. Fakat meskende geçti birinci hafta, nispeten daha rahat bir kısım diyebilirim. Sonra ikinci hafta hastanede tedaviye devam etmek istedi hekimlerimiz. 8 gün hastanede kaldım. Genel bulgular düzgünleşme eğilimine girince, dediler ki tedavi meskende devam edebilir. Yaklaşık bir haftadır da evdeyim" diye konuştu.

AİLESİ SORULDU

Ailesinin hastalıktan nasıl etkilendiği sorulan Babacan, "Eşim ve küçük oğlum benimle birebir gün hastalandılar. İkisi de bir haftada atlattı. Hastane tedavisi gerekmeden konutta ikisi de atlattı çok şükür. Kızımızı biraz daha izole bir yerde tuttuk. Kendi çekirdek ailemizde üç bireyle sonlu tutabildik rahatsızlığı" dedi.

BABACAN'IN BABASI AĞIR BAKIMDA

Babası ve kayınpederinin tedavi gördüğünü aktaran Babacan, "Ama şu anda benim kayınpederim tedavi görüyor üç haftadır. Babam hastanede ağır bakımda. Babamla bir aydır hiç görüşmüyorduk, müdafaa altında tutmaya çalışıyorduk lakin nasıl kaptı bilemiyorum doğrusu" formunda konuştu.