DÜNYA
Giriş Tarihi : 26-10-2020 21:19   Güncelleme : 26-10-2020 21:19

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan: Ateşkes Konusunda Yine Başarısız Olduk!

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ABD liderliğinde verilen ateşkes kararında başarısız olunduğu açıklamasında bulundu.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan: Ateşkes Konusunda Yine Başarısız Olduk!

ABD yönetimi dün yaptığı açıklamada Ermenistan ve Azerbaycan yönetimlerinin insani ateşkes konusunda anlaşmaya vardığını açıklamıştı. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, bugün ateşkesin bozulduğunu ve Ermenistan tarafının suçsuz olmasına rağmen Azerbaycan tarafından suçlandığını açıkladı. Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki ateşlkes sadece saatler sürerken, 1 gün bile sürmeden sona erdiğinin açıklanması dikkat çekti.

Henüz konu hakkında Amerikan yönetiminden bir açıklama yapılmış değil ancak Paşinyan konu ile ilgili olarak "kimin suçlu bulunacağına bağlı nasıl yaptırım uygulanacak bu büyük merak konusu" açıklamasında bulundu.

ABD yönetiminden konu ile ilgili gelecek açıklamalarda iki tarafa yönelik olarak nasıl açıklamalar yapılacağı merak edilirken, özellikle de şiddetli yaptırımların uygulanması durumunda suçlu olan tarafa karşı ABD yönetiminin bölgede ticareti kesmesinin bile mümkün olabileceği iddia ediliyor.