GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-09-2020 11:20   Güncelleme : 15-09-2020 11:20

MİT ve emniyetten FETÖ'ye ortak operasyon: 2 gözaltı

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Van Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün bütünüyle deşifre edilip ...

MİT ve emniyetten FETÖ'ye ortak operasyon: 2 gözaltı

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Van Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün bütünüyle deşifre edilip faaliyetlerinin sonlandırılması, örgüt mensuplarının yakalanarak haklarındaki gerekli yasal süreçlerin yapılabilmesi ismine çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtildi. Bu kapsamda, FETÖ silahlı terör örgütü üyeliği hatasından aranma kayıtları bulunan M.D. ve F.D. isimli 2 şüpheliye yönelik MİT Van Bölge Daire Başkanlığı ile Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Uğraş Şube Müdürlüğü görevlilerince müşterek operasyon yapıldı. Gerçekleştirilen operasyonda; Van’ın İpekyolu ilçesi Halilağa Mahallesi’ndeki bir ikamette 2 kuşkulu yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin üzerinde ve ikamette yapılan aramada; M.D. ismine düzenlenmiş düzmece kimlik kartı dokümanı ele geçirildi.

Gözaltına alınan FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi şüphelilerin, Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüğündeki süreçlerinin akabinde isimli makamlara sevk edileceği bildirildi.

KAYNAK: İHA