GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-10-2020 22:37   Güncelleme : 22-10-2020 22:37

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan İstanbul Hakkında Çok Kritik Açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da vaka sayılarını değerlendirmek üzere yetkililerle bir araya geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan İstanbul Hakkında Çok Kritik Açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da yaşanan vaka artış oranlarının çok büyük yükselişe geçtiğini ve Ankara'nın 5 katı vaka olduğunu açıkladı. Vaka sayısının İstanbul'da ne kadar olduğu hakkında herhangi bir açıklama yapmayan Koca, tüm Türkiye'deki vakaların %40 kadarının İstanbul'da bulunduğunu açıkladı.

Türkiye nüfusunun büyük kısmını barındıran İstanbul'da özellikle sosyal temasın diğer illere göre çok daha fazla olmasının bu sonuçta etkili olduğu tahmin edilirken, özellikle toplu ulaşım kullanımının çok yoğun olması, daha fazla insan nüfusuna bağlı olarak alışveriş temasının daha yoğun olmasın gibi nedenlerin buna yol açtığı tahmin ediliyor.

Koca, Twitter hesabından yaptığı İstanbul paylaşımı detay kısmında "İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bakan yardımcılarımız, il sağlık müdürümüz, saha koordinatörlerimiz ve başhekimlerimizle birlikte salgının İstanbul'daki seyrini masaya yatırdık. Devam eden artışa karşı alınacak tedbirleri kararlaştırdık." ifadelerini kullandı.