GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-09-2020 05:20   Güncelleme : 15-09-2020 05:20

Sancaktepe'de 6 katlı binanın temeli oynadı; bina sakinleri tahliye edildi

Sancaktepe'de bir inşaat çalışmasında yan binanın temeli oynadı. Bina sakinlerinin kaygıyla binayı terk ettiği dakikalarda itfaiye ve vazifeli ...

Sancaktepe'de 6 katlı binanın temeli oynadı; bina sakinleri tahliye edildi

Sancaktepe'de bir inşaat çalışmasında yan binanın temeli oynadı. Bina sakinlerinin kaygıyla binayı terk ettiği dakikalarda itfaiye ve vazifeli bireyler inşaat alanıyla altı katlı binanın temelinde incelemelerde bulundu. Sancaktepe Belediyesinin bariyerlerle kapattığı apartman giriş ve çıkışını da gece boyunca bekçiler bekledi.

BİNA SAKİNLERİ ÖNLEM GAYESIYLE OTELLERE YERLEŞTİRİLDİ

Sancaktepe, Abdurrahmangazi Mahallesi, Kasım Sokak'ta 24 daireye sahip altı katlı binanın temelinde çatlaklar meydana geldi. Çatlakların oluşmasının akabinde bina gerisindeki alan inşaat alanına yanlışsız uçtu. Yaralanma ya da can kaybının yaşanmadığı vakada panik yaşayan bina sakinleri belediye takımlarınca otellere yerleştirilirken hadiseyle ilgili soruşturma başlatıldı. Temelinde oynamanın olduğu binayla ilgili yıkım ya da tamirat kararı önümüzdeki günlerde uzman incelemelerinin akabinde verilecek. Temelin oynamasına neden olduğu sav edilen inşaatın ise devam edip etmeyeceği soruşturma sonunda katılaşacak.

KAYNAK: İHA