Kamu5 | Güncel Haberler

7.000 Kişiyi İşten Çıkartacak

Dünya üzerindeki en büyük otomobil üreticileri arasında yer alan Volkswagen şirketi, 7.000 kişinin işine son verilecek olduğunu resmi bir şekilde duyurdu.

7.000 Kişiyi İşten Çıkartacak
87 görüntülenme
21 Aralık 2018 - 17:02

Dünya üzerindeki en büyük otomobil üreticileri arasında yer alan Volkswagen şirketi, 7.000 kişinin işine son verilecek olduğunu resmi bir şekilde duyurdu. İşçilerden 4.000 tanesinin ise Hannover’da yer alan , 3.000 tanesininde Emden’de yer alan fabrikalardan çıkartılacağı ifade edildi belirtildi.

Tasarruf sebebiyle alınmış olan kararlar dahilinde Volkswagen şirketinin bünyesinde bulunan Porsche markasında ve de Kassel kentinde yer alan Volkswagen fabrikasında çalışmakta olanlara geçici sözleşmeler sunulacak olduğu da bildirildi. Volkswagen şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı görevinde bulunan Herbert Diess, elektronik araç üretilmesine ağırlık verilecek olduğunu ifade ederek, bazı modellerin değişik ülkelerde üretilmesi kararı alındığından dolayı işçi azaltma politikası uygulayacak oldukları açıklamasında bulundu.

Yönetim tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde, Emden’de yer alan fabrikada farklı markaların limuzinlerine ilave bir şekilde 20.000 Euro tutarından az e-kompakt bir otomobil üretilecek olduğu ve Hannover’da yer alan e-otomobille birlikte elektrikli minibüs olarak lanse edilen ‘ID Buzz’ ile ‘Bulli’nin üretimlerinin sürdürdürüleceği de ifade edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.