Kamu5 | Güncel Haberler

Aston Martin Zırhlandı

Spor otomobiller, çok hafif durumdaki yapıları, güçlü haldeki motorları ve hızlı durumda olmalarıyla bilinirler.

Aston Martin Zırhlandı
41 görüntülenme
13 Aralık 2018 - 13:20

Spor otomobiller, çok hafif durumdaki yapıları, güçlü haldeki motorları ve hızlı durumda olmalarıyla bilinirler. Zırhlı özelliğe sahip otomobillerde hantal, ağır ve çok güçlüdürler. Trasco Bremen ismindeki firma ise bu 2 aracın özellerini bir arada toplamayı planlamakta.

Zırhlı özelliğe sahip otomobiller fazlasıyla ağırdır, güçlü durumdaki motorları sayesinde ise bu ağırlığın altından kalkabilirler ancak çok hızlı ve de çevik durumda değildirler. Örnek olarak ülkemiz içerisinde de kullanılmakta olan Mercedes – Maybach S600 Guard adlı model 4.6 Tonluk bir ağırlığa sahiptir. Bu bahsi geçen ağırlık aracın panellerinden değilde, üstünde yer alan ve de en yüksek güvenlik sınıfı olarak nitelendirilen VR10 zırhtan dolayıdır. Bu gerçekleştirilen zırhlama işlemi genel olarak makam araçları ile birlikte çok büyük SUV’lara yapılmaktadır ve araçların devasa durumdaki motorları bu otomobilleri kolay bir şekilde hareket ettirebilir. Lakin spor özellikteki otomobiller ile birlikte roadster modeller kesinlikle zırhlanamaz. Sebebi ise hızlı, çok daha sportif, hantal ve de ağır kelimelerinin kesinlikle bir araya gelemiyor olmasındandır.

Trasco Bremen isminde olan firmanın Web sitesine girdiğiniz zaman Audi ile birlikte BMW ve S-Class gibi otomobilleri görebilmeniz olanaklı. Lakin onlar kanı çok hızlı akan ve hızlı olmayı isteyen siyasetçiler ile birlikte ünlüler ve de korunması gerekli insanlar için zırhlı bir spor otomobil üretmeyi planlamaktalar. Spor otomobilleri çok daha güvenli bir duruma getirme isteği olan sistem bunuda yeni hava yastıkları veyahut elektronik sistemlerle gerçekleştirmiyor. Dıştan yapılabilecek silahlı saldırılara karşıda koruması bulunan bir spor otomobil. Bu çalışmadaki ilk örnek olarak Aston Martin DB11 modelini ele almış olan marka, arabayı Anti-Kaçırma donanımlarıyla donatıyor.

Aracın kapılarını açtığınız zaman Trasco’nun yalnızca Aston Martin için geliştirmiş olduğu ve bütün camlarda kullanmış olduğu yeni balistik camları görmektesiniz. Kapı ile panellere yerleştirilmiş olan ekipmanlarıda görmek olanaklı değil. Balistik durumdaki çelik ve hafif kompozit malzemelere sahip durumdaki bu otomobil, VR4 sınıfından bir korumaya sahip. Bunun sayesinde hafif kalmayı başarmış olan otomobil, küçük bir silaha sahip olan saldırganları durdurabilmekte. Normaldeki versiyonundan yalnızca 150 kilogram ağır olduğu açıklanan bu otomobil, Trasco’nun bütün spor otomobiller için bir zırh üretmeye başlamasına sebep olacak gibi görünmekte.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

çeşme escort