Kamu5 | Güncel Haberler

Virüs salgını Ford’a pahalıya patladı!

ABD’li otomotiv üreticisi Ford, koronavirüs salgını yüzünden yılın ikinci çeyreğinde kaybının daha büyük olabileceğini açıkladı.   Şirketten …

Virüs salgını Ford’a pahalıya patladı!
147 görüntülenme
30 Nisan 2020 - 4:00

ABD’li otomotiv üreticisi Ford, koronavirüs salgını yüzünden yılın ikinci çeyreğinde kaybının daha büyük olabileceğini açıkladı.

 

Şirketten yapılan açıklamada, Ocak-Mart döneminde yaşanan 2 milyar dolarlık kayba karşın, Nisan-Haziran döneminde 5 milyar dolarlık kayıp beklendiği kaydedildi.

Ford CFO’su Tim Stone imzalı açıklamada, şirketin elindeki nakit rezervinin yıl sonuna kadar hiç bir araç satışı olmasa bile sıkıntı yaşatmayacağı belirtildi.

 

Gelişmeler, ABD’li üreticiyi planlarını yeniden gözden geçirmeye itmiş durumda. Mevcut projelerinin bazılarını askıya aldığı bilgisi verilen Ford’un bu projeleri arasında, ticari otonom araç ve elektrikle çalışan SUV gibi çalışmaların yer aldığı belirtiliyor.

ABD’de, Ford ve General Motors başta olmak üzere otomotiv fabrikalarının kapıları Avrupa’daki gibi bir süredir kapalı. Maske ve solunum cihazı gibi sağlık ekipmanı üreten ülkenin otomotiv sanayisinde, bantların Mayıs ortasında yeniden dönmeye başlayacağı kaydediliyor.

Mercedes, Renault, Fiat, Toyota, Volkswagen, Tesla, Ford üretime geçtiler…
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını için otomobil devleri maske ve solunum cihazı gibi sağlık ekipmanı üretimine başladı. Mercedes, Fiat, Toyota, Volkswagen, Tesla, Ford gibi otomotiv devleri virüsle mücadele için sağlık ekipmanlarını üretiyorlar.

GALERİYE GİT

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.