Kamu5 | Güncel Haberler

Koronavirüs ikinci kez bulaşır mı? Noktayı koydular: İmkansız

Güney Kore’de illetleri tedbire ve denetim etme merkezindeki (CDC) araştırmacıları koronavirüsün 2. defa bulaştığıyla ilgili tartışmalara noktayı …

Koronavirüs ikinci kez bulaşır mı? Noktayı koydular: İmkansız
86 görüntülenme
05 Mayıs 2020 - 7:20

Güney Kore’de illetleri tedbire ve denetim etme merkezindeki (CDC) araştırmacıları koronavirüsün 2. defa bulaştığıyla ilgili tartışmalara noktayı koydu. Araştırmaya nazaran bilim kişileri uygunlaşan kimi hastalara Kovid-19’un yine bulaştığı yanındaki açıklamaların test kusurundan kaynaklandığını bildirdi.

 

 

2. BULAŞMA VERİSİ TEST GÜNAHINDAN KAYNAKLANIYOR

Güney Kore’de illetleri tedbire ve denetim etme merkezindeki (CDC) araştırmacılar devlette 2. sefer koronavirüse yakalandığı sanılan 277 bireye aslında virüsün yine bulaşmadığını kaydetti. Sky News’in haberine nazaran bilim kişileri bu şahısların testlerinin yanlışlıkla müspet çıktığını söyledi. Büsbütün uygunlaşan bu bireylerde yapılan test sonucunun yine olumlu çıkmalarının sebebinin, vücuttaki ölmüş virüslerin parçacıklarından kaynaklanmış olmasının üzerinde duruluyor. Araştırmacılara nazaran 2. testler, virüsün canlı ya da meyyit olup olmadığınını ayırt edemiyor ve bu yüzden yanlış sonuçlara yol açmış olabilir.

 

 

GÜNEY KORE’DE KORONAVİRÜS MEVT NISPETI ORTALAMALARIN ALTINDA

Güney Kore’de vaka sayısı 10 bin 800’ü aşarken 252 kişi hayatını kaybetti. Güney Kore’de Kovid-19 kaynaklı mevt nispeti Yerküre Sıhhat Örgütü’nün açıkladığı ortalamaların nispeten altında seyrediyor.

KAYNAK: EURONEWS.COM

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.