Kamu5 | Güncel Haberler

Prostat Ameliyatını Canlı Yayın Esnasında Yaptılar

Vm Medical Park Bursa Hastanesi içerisinde gerçekleştirilen Üroloji Günleri etkinliği kapsamında, prostat tedavileri içerisinde güncel etkinlikler anlatılır iken, Holep ismi verilen ve ileri kapalı ameliyat tekniğiyle 2 tane hastanın prostat ameliyatı yapıldı.

Prostat Ameliyatını Canlı Yayın Esnasında Yaptılar
59 görüntülenme
03 Aralık 2018 - 18:15

Vm Medical Park Bursa Hastanesi içerisinde gerçekleştirilen Üroloji Günleri etkinliği kapsamında, prostat tedavileri içerisinde güncel etkinlikler anlatılır iken, Holep ismi verilen ve ileri kapalı ameliyat tekniğiyle 2 tane hastanın prostat ameliyatı yapıldı. Katılımcılarla birlikte basın mensupları, her 2 tane ameliyatı da canlı yayın ile saniye saniye izlemiş oldu.

Tıp literatürüne çok önemli bir katkı sunabilmenin gururunu yaşamakta olduklarını ifade eden VM Medical Park Bursa Hastanesinin Genel Müdürü görevinde bulunan Metin Arslan; ”Hastanemiz içerisinde her çeşitten onkolojik cerrahi, SGK dahilinde fark ücreti gerçekleştirilmeden yapılmakta olarak, tedavinin süreci radyoterapi ile birlikte girişimsel bir radyoloji PET-CT, nükleer tıp ve de medikal onkoloji üniteleriyle beraber multidisipliner bir yaklaşımla, tam anlamı ile bir hizmet bütünlüğü sağlanmış biçimde gerçekleştiriliyor. Her hafta düzenli bir şekilde toplanmakta olan konseylerimiz, hastanemiz dışından doktorlarında katılımlarıyla fazlasıyla verimli toplantılara sahne oluyor. Toplum sağlığı amacıyla çok önemli olan her hususta üzerimize düşeni yapma gayretindeyiz” ifadelerine yer verdi.

VM Medical Park Bursa Hastanesi’nin Tıbbi Direktörü ve Üroloji Uzmanı görevinde bulunan Profesör Doktor Özcan Atahan ise ”Hastanemiz içerisinde bilimsel durumdaki çalışmalar yapabilmek, doktorlar olarak bizleri fazlasıyla memnun etmekte. Son dönemler içerisinde HOLEP hususunda çok problemler dile getirilmeye başlanmıştı. Bizler ise bu vesile ile ilk toplantımızı hem bilgilerimizi güncelleyebilmek hem ise canlı ameliyatı gösterip, bu çeşitteki ameliyatların nasıl yapılmakta olduğunu bu işi en iyi bir şekilde yapan hocalarımızdan göstermeyi istedik” ifadelerine yer verdi.

Teorik bilgilendirme oturumu içerisinde başkanlar, ise Profesör Doktor Özcan Atahan ile Profesör Doktor Mete Kilciler oldu.

Profesör Doktor Murat Şamlı ile birlikte Operatör Doktor Ethem Arslan, Doçent Doktor Mustafa Kadıhasanoğlu, Doçent Doktor Necmettin Penbegül ve Profesör Doktor Remzi Sağlam ise teorik bilgilendirmeler gerçekleştirdi. Canlı ameliyatlar oturumu esnasında da operatörlüğü Operatör Doktor Özgür Koç’un koordinatörlüğü ile Doçent Doktor Zafer Tokatlı ve deProfesör Doktor Remzi Sağlam gerçekleştirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.