Kamu5 | Güncel Haberler

Sivilce Doktoru ve Ürtiker

Cilt hastalıkları tedavisi için doğru adımları izlemek oldukça önemlidir. Aksi takdirde hassas cildin yapısı bozulacak, daha farklı cilt problemlerine karşı savunmasız kalınacaktır.

Sivilce Doktoru ve Ürtiker
576 görüntülenme
18 Şubat 2019 - 15:49

Cilt hastalıkları tedavisi için doğru adımları izlemek oldukça önemlidir. Aksi takdirde hassas cildin yapısı bozulacak, daha farklı cilt problemlerine karşı savunmasız kalınacaktır. Doğru doktor ve doğru tedavi yöntemi, sizi sağlığınıza bir adım daha yaklaştırır. Bu bilinç ile hareket etmeli, bilimden uzak tavsiyeleri uygulamaktan kaçınılmalıdır. Devlet hastaneleri de dahil olmak üzere hemen hemen tüm hastane ve kliniklerde dermatolog bulunmaktadır. Cilt alanında oldukça geniş kapsamlı hizmeti, bu bölüm tarafından sunulmaktadır.

.Cilt hastalıkları her yaş grubunda ve çeşitli şekillerde oluşabilir. İlerleme düzeyine bağlı olarak tanık konulması ve uygun şekilde tedavi edilmesi gerekir. Ancak, bazı basit problemler dönemsel olduğu için hemen tıbbi müdahaleye gerek duyulmamaktadır. Örneğin; ergenlik döneminde çoğu genç sivilce problemi yaşamaktadır. Bu durum ile yeni karşılaşan kişiler, hemen sivilce doktoru bulma telaşına kapılırlar. Başlangıçta, sivilceleri patlatmak gibi zararlı alışkanlıklar edinmemek, cildin nem seviyesini dengede tutmak gibi basit maddeler ile sivilce problemi zaman içerisinde geçecektir. Buna rağmen sivilceler normalden fazla ve kronik durumda ise dermatoloğa gitmek faydalı olacaktır. Basit krem takviyesi ile sivilcelerin azaltılmasına destek olacaktır.

Cilt hastalıkları denildiği zaman genellikle akla en yaygın sivilce, siyah nokta gibi problemler gelir. Ancak birçok bakımdan çeşitlilik göstermektedir. Bunlardan biri de kurdeşen hastalığı adı ile bilinen deri hastalığıdır. Daha tıbbi adı ile ‘’ürtiker’’ olarak geçmektedir. :Çocuklarda yaygın bir şekilde ortaya çıkmaktadır ancak yetişkinlerde de rastlanabilir. Hastalığın sürekliliği ve ortaya çıkış nedenine göre   farklı şekillerde tanımlanmıştır. Örneğin; genetik ya da kronik gibi kategorilere ayrılmaktadır.

Ürtiker tedavisi somut bir şekilde belirtilemez çünkü net bir ilacı mevcut değildir. Belirtilerin ve şikayetlerin azaltılması amacı ile doktor uygun bulursa çeşitli ilaç yazabili.. Ancak gerekli testler yapılmadan bilinçsiz bir şekilde ilaç kullanılırsa olumsuz sonuçlara neden olması kaçınılmazdır.

Ürtiker hastalığı, kendiliğinden iyileşebilen ve düzenli ilaç kullanımına gerek duyulmayan bir rahatsızlıktır. Dolayısıyla tekrar söylemek gerekir ki doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir ilaç takviyesi alınmamalıdır. Ortaya çıkışı genetik faktörlere bağlı olabilmekle birlikte cildin; soğuğa, sıcağa ya da zorlamaya maruz kalması sonucu oluşabilir.

Detaylı bilgi için; https://www.ertugrulaydemir.com/urtiker-tedavisi/

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.