Kamu5 | Güncel Haberler

Google Asistan İçin Yeni Bir Özellik Yolda

Tüketici Elektroniği Fuarı içerisinde çok önemli bir duyuru gerçekleştirmiş olan Google şirketi, sanal asistanına özel gelecek yeni özellikleri resmi bir şekilde açıkladı.

Google Asistan İçin Yeni Bir Özellik Yolda
2 görüntülenme
10 Ocak 2019 - 10:22

Tüketici Elektroniği Fuarı içerisinde çok önemli bir duyuru gerçekleştirmiş olan Google şirketi, sanal asistanına özel gelecek yeni özellikleri resmi bir şekilde açıkladı.

Google şirketi, hem Android işletim sistemi hem ise iOS işletim sistemi kullanıcılarının sanal yardımcısı haline gelen Google Asistan’ı geliştirmeyi sürdürmekte. CES 2019 içerisinde firmaların, ürünlerine Google Asistan’ı çok daha basit bir şekilde entegre etmelerini sağlayabilecek Google Assistant Connect’in özel bir önizlemesini göstermiş olan firma, öte yandan sanal asistanın gelecek dönemde kazanacağı yeni kabiliyetlerden de söz etti.

Google şirketinin açıklamasına bakılırsa Asistan, çok yakın bir zamanda hem iOS işletim sistemi hem de Android işletim sistemi sürümündeki kullanıcılarının uçuşla ilgili durumlarını kontrol edebilecek oldukları ve uçuş kartlarını kaydederek alabilecekleri bazı yeni özelliğe kavuşmuş olacak. Öte yandan Google Asistan, gerçekleştirecek olduğunu uçuşunuz check-in amacıyla hazır olduğu zaman proaktif bir şekilde sizi bilgilendiriyor olacak. Bu bahsi geçen özellik en azından ilk önce United Airlines için geçerli bir durumda olacak.

Fakat Google Asistan’ın yeni kabiliyetleri bunlarla da sınırlı bir durumda kalmıyor. Google Asistan üstünden Choice Hotels ile birlikte InterContinental Hotels Group, AccorHotels, Expedia, Priceline, Mirai ve de Travelclick benzerindeki Google partnerleri üzerinde oda rezervasyonu gerçekleştirilebiliyor olacak; Google Keep ile birlikte Any.do, Bring! ve de Todoist üstünden notlarınızla birlikte listelerinizi kontrol ederek yeni notlarla birlikte listeler ilave edebiliyor olacaksınız.

Google Asistan isimli uygulamanın Android sürümü ise, gelecek haftalarda kazanacak olduğu yeni özellikle beraber kullanıcılara kilit ekranı üzerindeyken de yanıt verebiliyor olacak. Öte yandan Türkiye’de yer almayan Google Home ile birlikte Smart Displays isimli cihazları, gelecek günlerde paylaşılacak Tercüman Modu özelliğiyle birlikte onlarca değişik dilde çeviri gerçekleştirebiliyor olacaklar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.