Kamu5 | Güncel Haberler

Spotify’dan Araba Kullananlara Özel Bir Yenilik

Spotify platformu son zamanlar içerisinde arabada müzik dinlemekte olanlara daha çok kolaylık sağlayabilmek amacıyla elinden geleni yapmakta.

Spotify’dan Araba Kullananlara Özel Bir Yenilik
144 görüntülenme
18 Ocak 2019 - 3:38

Spotify platformu son zamanlar içerisinde arabada müzik dinlemekte olanlara daha çok kolaylık sağlayabilmek amacıyla elinden geleni yapmakta. Şu zamanlarda da firma, kullanıcıların araç kullandıkları esnada daha rahat bir şekilde müziklerini kontrol edebilmelerini sağlayabilmek maksadıyla ”araç görünümü” adlı bir özelliği test etmekte.

9to5Google tarafından yapılmış olan habere bakılırsa, uygulama Bluetooth bağlantısını tespit ettiğinde özelliği otomatik bir şekilde etkinleştirmekte. Fakat ne yazık ki şu anda ”albüm kapakları” ise bu özellik içerisinde görüntülenememekte.

Spotify platformu bir zamandır bu yeni özelliği test etmekte. 2017 senesinin temmuz ayı içerisinde firma, genişletilmiş durumdaki oynatma listelerinin yanında ses komutları amacıyla bir tane mikrofon simgesinin yer aldığı bazı yeniliklerle gelmiş idi. Fakat halen gelişim süreci içerisinde bulunan bu yeni görünümde ses komutunun mikrofonu veyahut genişletilmiş oynatma listeleri yer almamakta.

Eğer bu uygulamanın yeni getirilen özelliğini beğenmediyseniz Spotify platformunun araç görünümünü devre dışı bir şekilde bırakabilirsiniz veyahut Spotify’ın ayarları içerisinde bu özelliği komple kapatabilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.