Kamu5 | Güncel Haberler

Youtube Platformu Problemi Kabul Etti

Son günler içerisinde YouTube’un ana sayfası üzerinde bazı gariplikler yaşanıyor olması pek çok kullanıcınında dikkatini çekmiş oldu.

Youtube Platformu Problemi Kabul Etti
1 görüntülenme
10 Ocak 2019 - 12:28

Son günler içerisinde YouTube’un ana sayfası üzerinde bazı gariplikler yaşanıyor olması pek çok kullanıcınında dikkatini çekmiş oldu. Çünkü, ana sayfası üzerinde kullanıcılara izlemekte oldukları videolara göre yeni video önerisinde bulunan YouTube çok daha tuhaf videolar öneride bulunmaya başladı.

Kullanıcılara ilgilenmekte oldukları konulardan ilgisiz videolar önerilmeye başlanmışken, daha kötü olanı da 1 ila 2 sene önce paylaşılmış videolar ana sayfa üzerinde boy göstermeye başlamış oldu. Eski durumdaki videoların ana sayfayı kaplamaya başlaması da kullanıcıları çok fazla rahatsız etti.

5, 6 sene önce paylaşılan videoların bile önerilen videolar arasında gösterilmeye başlamasından sonra ilk açıklamalar yapılmaya başladı. Bir tane YouTube temsilcisi bu konuyla ilgili şikayetlere yanıt vererek, problemin farkında bulunduklarını ifade etti. Reddit üzerinde yer alan kullanıcıların şikayetlerine yanıt vermiş olan bir tane YouTube topluluk yöneticisi de, öteki yetkiliyle benzeyen biçimde problemin farkında olduklarını ve en kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturulabilmesi amacıyla araştırmayı sürdürdüklerini ifade etti.

Problemin giderilmiş olduğu / kısıtlı bir sayıda kullanıcının yaşamakta olduğu ifade edilmiş olsa bile, yapmış olduğumuz denemeler içerisinde hala eski videoların ana sayfa üzerinde gösterilmekte olduğunu gördük.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.